Stretnutie absolventov po 40. rokoch
absolventi z roku 1977
špecializácia Hutníctvo neželezných kovov

28. 4. 2017

Pri príležitosti osláv 65. výročia založenia Hutníckej fakulty a TUKE


...


Tak, a stretnutie máme za sebou. Prišli všetci žijúci spolužiaci a prišli aj naši učitelia, na ktorých máme svoje spomienky: doc. Ing. Lýdia Repiská, CSc., vedúca učiteľka ročníka, ani vlastná mater by sa o nás nestarala tak, ako sa starala ona a ktorá vyžehlila nejeden lapsus., doc. Ing. Magda Štofková, CSc., ktorá ako slniečko už neskôr, v štúdiu na špecializácii, rozdávala všade okolo seba radosť a pohodu. Doc. Ing. TarzíciusKuffa, CSc. , ktorý bol dušou všetkých mimoškolských aktivít a ktorého harmonika utužovala kolektív všade a za každých okolností. A tiež prof. Ing. Juraj Schmiedl, DrSc., už vtedy osobnosť vo viacerých smeroch.

Bolo to fantastické stretnutie po 40 rokoch a ukázalo sa, že úplne všetci spolužiaci čosi profesionálne dosiahli a nemusia sa za nič hanbiť.

Jediný problém bol, že noc bola veľmi krátka, ale zasa na druhej strane, takýto problém sa ľahko odstráni. Na Šachťáku 2017 sa stretneme znovu a odteraz už pravidelne, každých štyridsať rokov.

Na záver zopár vyznaní:

od Ivety:
Samotná príprava nášho stretnutia bola jedinečná. Každý z nás veľmi ľudsky a spontánne prejavil radosť z toho, že sa konečne po štyridsiatich rokoch znovu uvidíme. Že sa stretneme na pôde našej katedry s našimi obľúbenými profesormi a s našimi učiteľskými "mamičkami". Súčasne sme boli prirodzene mierne napätí. Aj z toho, či sa spoznáme. A spoznali sme sa. Akoby sme sa videli len včera. Atmosféra bola už na katedre úžasná. A hneď sme boli doma medzi svojimi. Zoznámili sme sa s pani dekankou s faktami o fakulte, a bol aj zábavný program. Niekto razil mince a niekto si skočil cez kožu. A prirodzene, na pamiatku sme dostali cechovacie listiny, pamätná mince a odznaky.Všetko hutnícke symboly. Organizátorom patrí od nás veľká vďaka. Nikdy nezabudneme na zaujímavé,pestré,skrátka skvelé popoludnie v priateľskej a príjemnej spoločnosti v piatok 28.apríla roku 2017. Dnes v nás to všetko ešte doznieva. Citujem našu Evku : "Teraz sedím, pozerám fotky a ľutujem, že už to máme za sebou... Dúfam, že v novembri zase všetci prídeme." Áno, stretneme sa na 16.novembra na Šachťáku. V jubilejnom 65.roku našej fakulty.

od Evy:
Keď som sa po prvýkrát dozvedela, že sa chystá stretnutie, veľmi som sa potešila... Bola to skutočná RADOSŤ... Potom prišli OBAVY.. Bože, štyridsať rokov – strašná doba. Ako tam vôbec môžeš ísť – vrásky, kilá, diagnózy.. A potom som si pomyslela, veď sú to oni, moji SPOLUŽIACI. A potom je to tu - chvíľu pozeráš, kto je kto, a zrazu je štyridsať rokov preč. Veď to len sme včera sme boli spolu na cvičení... a na pive... Vchádzame do školy - známe chodby, paternoster, známe vône a tváre profesorov a mnoho úprimných slov.... A ja cítim VĎAKU a HRDOSŤ - že som navštevovala školu, čo z nás všetkých urobila životaschopných ľudí – doslova všetkých, bez výnimky....

od Tibora:
Je mi veľmi príjemné spomenúť si na toto stretnutie. Navyše aj stretnutie po toľkých rokoch s niektorými našimi učiteľmi, vidieť ich čulých, v zdraví. To, že sme sa zišli všetci žijúci dokazuje nielen naše nestarnúce priateľstvo, ale aj prejav úcty voči našim učiteľom hlavne za to, že sa ani jeden z nás nestratil v živote, že sme boli úspešní v rôznych oblastiach je aj ich zásluha. Patrí im za to veľká vďaka. Všetkým zúčastneným prajem ešte veľa radostných rokov

Fotografie

Fotografie z akcie si môžete stiahnúť tu:
Zložka 1 (ZIP - 19MB)
Zložka 2 (ZIP - 260MB)
Zložka 3 (ZIP - 115MB)

...
...
...
...
...
...
...
...
...

Zdar Boh!